Profesionálny debutV argentínskej Primera División za Independiente vo veku 15 rokov 35 dní
PozíciaŠtrajkujúci
Tréner / mentorRicardo Bochini
Recardo Bochini
Záznamy (hlavné)• Najmladším futbalistom sa stal 5. júla 2003, keď debutoval v argentínskej Primera División vo veku 15 rokov a 35 dní.
• Agüero strelil 6 gólov na majstrovstvách sveta FIFA do 20 rokov 2007 a zvíťazil v súťaži „Zlatá kopa“ turnaja. Získal dokonca 'Zlatú loptu' pre najlepšieho hráča turnaja.
• V sezóne 2010/11, keď hral za Atlético Madrid, dosiahol svoj prvý hattrick v kariére proti Mallorce.
• Hranie za klub Premier League Manchester City Strelil 105 gólov pri 152 vystúpeniach, mal najvyšší pomer minút za minútu v histórii súťaže Premier League od jej založenia v roku 1992, priemerne jeden gól každých 109 minút.
• Je spoločným rekordérom ako najväčší strelec gólov v jednom zápase Premier League, ktorý je ešte najrýchlejší, päť gólov za 23 minút a 34 sekúnd zápasu.
• Je najvyšším juhoamerickým strelcom gólov v histórii Premier League.
• V roku 2015 strelil Copa America v San Juane proti Bolívii prvý medzinárodný hetrik po víťazstve 5: 0.
Kariérny bod obratu• Keď sa stal najlepším strelcom a najlepším hráčom turnaja na majstrovstvách sveta FIFA U-20 2007.
KoníčkyPočúvanie hudby Cumbia
PolemikyVo svojej kariére v Atléticu strelil 14. októbra 2006 víťazný gól proti Recreativo de Huelva, čo bol jeho druhý gól za klub.
Obľúbené veci
Obľúbené jedloArgentínske grilovanie
Dievčatá, rodina a ďalšie
Rodinný stavRozvedený v roku 2012 po štyroch rokoch spolu s Gianinnou Maradonou.
Giannina Maradona a Sergio Aguero so synom
Záležitosti / priateľkyKarina Tejeda (2014)
Karina Tejeda
ManželkaGianinna Maradona (rozvedená v roku 2012)

• Pije Sergio Agüero alkohol?: Áno
  • Prezývkou Sergio je Kun, ktorý je uvedený na jeho košeli. Dal ho jeho prarodičia z obľúbeného Sergiovho televízneho programu Kum-Kum.
  • Vo svojej autobiografii „Born to Rise“ opísal Leonela Messiho ako brata.

Sergio Aguero s Leonelom Messim

• Agüero má na vnútornej strane pravej ruky vytetované tetovanie s nápisom Tengwar.
  • Agüero je považovaný za jedného z najlepších útočníkov na svete. Vo svojej futbalovej kariére strelil viac ako 200 gólov.
  • Argentíne pomohol k zisku zlatej medaily v roku 2008 na olympijských hrách v Pekingu proti Brazílii 3: 0, v ktorých Agüero strelil dva góly.
  • Je najmladším hráčom, ktorý vo futbale debutoval vo veku 15 rokov a 35 dní, čím prekonal rekord, ktorý predtým držal Diego Maradona.
  • S Gianninou Maradonou (dcérou Diega Maradonu) sa usadil v roku 2009. Pár sa však oddelil v roku 2012. Majú spolu syna Benjamina.
  • Po 44 rokoch, s cieľom Agüera, získal Manchester City v roku 2011 svoj prvý ligový titul.